Inspirace povídkami z Workshop Bartonička 2021(co se stane, když se setká dobrodruh se žárlivou...)

JuraJura Komentářů: 12
Sliby se přece mají plnit
I když se říkalo, že má pro strach uděláno, leknutím málem polknul rozkouřenou cigaretu. V křoví za lavičkou to zachrastilo, zašustilo, mlha se zavlnila a z křoví se vynořila dívčí postava. „To jsem mohla vědět!!“ vypálila na něj „Zase další baba!!“
Podíval se na ni nechápavě, ale ona pokračovala „Moc dobře jsem viděla, jak od tebe před chvilkou odcházela! Nedělej blbýho!!“ Smutně zakroutil hlavou. „Škoda, že jsem se sem nedostala o chvilku dřív! Já bych jí načechrala frizúru!!“
Byla krásná, i když se vztekala. Rezavé, v té tmě a mlze už skoro bezbarvé vlasy jí při každém pohybu létaly kolem hlavy a i ta namalovaná pusa, teď zrovna zkřivená bezmocným vztekem, jí slušela. Bylo v ní něco vzrušujícího, někdy až ordinérního. Snad proto se k ní znovu a znovu vracel při každém svém návratu. Jezdil totiž už několik let jako „Lékař bez hranic“ na mise. Somálsko, Haiti, Írán. Před týdnem se vrátil z Jemenu a zařekl se, že "už nikdy!!" I když měl dobrodružnou duši, přece jen se leknul, když jim Saúdové rozbombardovali špitál v provincii Saada a zabili jeho čtyři kolegy. Možná mu ten adrenalin bude chybět. Ale už řekl manželce, že od nynějška bude jen s ní, že i se zrzkou to skončí. A sliby se mají plnit. Děvče do něj začalo bušit nejen slovy, ale už i pěstičkami. „Ty hajzle, ty hajzle!!“ vzlykala „Řekni, že s ní nic nemáš, přísahej, žes přišel jenom kvůli mně!!“ Už neřvala, ale pořád byla dost hlasitá. V té mlze se musel její hlas nést opravdu dost daleko. Ovšem, samozřejmě, zrzka se nemýlila, byla tu ta druhá dívka. Jenže u jeho lavičky se zastavila jen proto, aby se zeptala, jestli jde správným směrem. Nebyla přímo krásná, ale měla v sobě něco zvláštního, tajemného, co jej nenechávalo v klidu. Ty oči! Ten pohled! Došlo mu to, teprve když mizela v mlze, ze které se pak ozvalo pravidelné ťukání slepecké hole.
Přitáhnul zrzku k sobě a začal líbat. Ztichla, zklidnila se, i když ho ještě párkrát praštila pěstí do ramene, stejně její tělo začínalo vláčnět. Teď už nenadávala, naopak se k němu něžně vinula. Makarov PM přes tlumič jen zaševelil, jemu se ale stejně zdálo, jako by to byla rána z děla. Chvíli naslouchal, ale mlha a bušení jeho vlastního srdce ztlumily všechny zvuky kolem.
Když uložil bezvládné tělo do křoví a vracel se k lavičce, znovu leknutím málem nadskočil. „Stalo se vám něco? Slyšela jsem nějaký křik?!“ Vrátila se! Pane Bože, ona se vrátila! Co teď?! Chvíli stál bez hlesu a jen velmi zvolna se zklidňoval. Lehce přiškrceným hlasem ze sebe vypravil: „To je od vás milé, že o mně máte starost.“ Párkrát polknul a pak už klidně pokračoval: „To už se dnes moc nevidí, taková péče! Ale nebojte se, jen jsem si nadával, že jsem tak krásnou dívku jako vy nechal jen tak odejít samotnou.“ Pousmála se. „Vy na to vždycky jdete takhle hákem?“ Bylo ale jasné, že ji ta věta potěšila a že by nejspíš nebyla proti. „A nevadí vám, že jsem slepá?“ Jemně ji uchopil za paži a odváděl stále víc houstnoucí mlhy toho nočního parku. Kapsa kabátu byla těžká pistolí, kterou dostal kdysi v Afghánistánu. Už dávno ji měl vyhodit. Ale co kdyby manželka chtěla, aby byl opravdu jen s ní?
Sliby se přece mají plnit !

Komentáře

• JuraJura Komentářů: 12
    Do pihele !! Zase se tak snažím a zase změť picmenek místo odstavců! Nejsem technický typ... Poraďte (dle návodu MikeHavliczek jsem to zkoušel a taky nic..)
  • L_adL_ad Komentářů: 10
    Ahoj, ohledně odstavců - neznám sice oficiální návod, ale mně funguje udělat v textu prázdný řádek navíc. Takto: ABCD

EFGH...
    Pak se dá využít tlačítko "Náhled", a uvidíš, jak text bude vypadat. Když tam má být nový odstavec, prostě uděláš nový prázdný řádek. :) Funguje?
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,870
    Tak to je jaksi zvláštní, já už od začátku napíšu text ve wordu, přehodím ho do pdf a vložím ho sem s ctrl+c a ctrl+v.
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,870
    Juro, dobrý, nechal jsi se skvěle inspirovat Bartoničkou! Ještě, jestli jsi to stihnul napsat během dvou dnů od zadání... :) Ale fajn, přece jen jsi to zase pojal jinak, to je na tom to hezké, že každý má svoji koncepci a vyjdou z toho úplně odlišná díla.
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.