Zdroje informací

CHRPACHRPA Komentářů: 15
Nevím, jestli se tady na fóru podobná debata náhodou už neobjevila (ačkoliv to tady během dlouhých chvílí procházím dost často, rozhodně nemůžu ani zdaleka tvrdit, že jsem přečetla všechno), ale kde berete informace potřebné pro psaní vašich příběhů? A jak je případně zpracováváte tak, aby byly použitelné?
Před nějakou dobou jsem totiž začala budovat vlastní svět, který sice určitým způsobem ovlivňuje magie™, ale zároveň bych chtěla, aby fungoval hlavně podle naší, běžné logiky. Tady v téhle části se ovšem začínají projevovat mezery ve znalostech, z části nepochybně způsobené tím, že nejsem schopná dávat pozor v zeměpise a biologii.
Například - jaké podmínky musí nastat, aby se vytvořila poušť (a jak se ty podmínky vytvoří)? Jak by povrch planety ovlivnilo to, kdyby obíhala kolem dvou sluncí, případně měla dva, tři měsíce? Podle jakých pravidel se svět rozděluje na tektonické desky? Co všechno by se muselo změnit na želvě, aby přežila extrémní vedra a jedla lidské maso (ani se neptejte :D )? Prostě proč, co, jak se stane a jaký to má dopad na svoje okolí.
Internet je v tomto ohledu rozhodně užitečný, ale informací, které se na něm dají najít, je často opravdu hodně, a těžko se v nich orientuje (většinou končím tak, že netuším, co jsem to právě přečetla, jenom to, že to rozhodně nebylo k původnímu tématu).
Proto jsem se chtěla zeptat, jestli třeba nemáte nějaké osvědčené stránky (nebo klidně i knihy), na kterých se právě takové informace dají najít ve zjednodušené podobě, třeba něco určené právě pro autory.

Komentáře

 • MegadrápMegadráp Komentářů: 2
  Skusila jsi wikipedi* ?
 • CHRPACHRPA Komentářů: 15
  Právě že ano... Wikipedie je ten zdroj, ve kterém se mi moc nedaří se vyznat a odcházím z ní s hromadou informací, kterým vlastně nerozumím a nemají moc společného s těmi, které jsem sháněla původně.
 • CHRPACHRPA Komentářů: 15
  Když o tom tak přemýšlím, nejspíš jsem se vyjádřila dost nepřesně. Potřebovala bych něco, co mi doplní obecné zeměpisné znalosti a spojí různé informace do souvislostí. Potom, až vůbec budu vědět, co vlastně hledám, mi rozhodně pomůže i Wikipedie, kde si všechno ještě upřesním, pokud bude potřeba.
 • jerrymungojerrymungo Komentářů: 2,059
  Přímo pro autory asi toho moc nebude, ale vycházela spousta různých encyklopedií, všeobecně i detailně zaměřených, myslím, že v knihovnách by se ještě objevily. Já jsem dřív spoustu informací bral z nich, teď opravdu stačí panu Googlovi poslat požadavek a pak se pošťourat ve výsledcích.
  Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
  Flaubert
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.