Spisovatelé Science Fiction - Spolupráce

Krásný dobrý večer všem,

jak tak pročítám toto diskusní fórum, zjišťuji, že se zde nachází mnoho velmi zajímavých lidí. Diskuse mají skutečně slušnou úroveň. Něco, na co jsem zatím nikde jinde ještě nenarazil.

Rád bych se zde seznámil s lidmi, kteří píší povídky nebo i rozsáhlejší díla v žánru sci-fi. Sám jsem nadšeným fanouškem a také amatérským spisovatelem. Napsal jsem pár děl, ale kromě jednoho jsem je zatím nikde nepublikoval. Spíše, než o nějaké ambice, jde o zábavu a koníček. Hodně jsem psával za mlada, jenže vinou havárie mého PC před lety jsem prakticky o všechno přišel. Pověsil jsem to na hřebík a vrátil jsem se k tomu teprve nedávno, po nějakých 25 - 30 letech.

Spoustu let jsem si říkal, že je škoda, že v tom nepokračuji. Teprve delší pracovní neschopnost, hrozná nuda a spousta volného času mě k tomu opět přiměla.

Chtěl bych si vyměňovat zkušenosti, ocenil bych také, kdyby si moje dílka přečetl někdo, koho tento žánr opravdu baví a řekl mi kriticky svůj názor, připomínky a postřehy. Stále je prostor pro zlepšování. Mám pár kamarádů, kteří mi pomáhají, ale většinou slyším jen slova chvály a povzbuzení. Což je sice hezké, jsou to přátelé, ale kromě polechtání sebevědomí mi to v mém rozvoji moc nepomůže.

Samozřejmě rád na oplátku nabídku svůj názor a připomínky, pokud o to tedy někdo stojí a pošle mi výsledek své práce k přečtení.

Přeji krásný zbytek večera / noci.

Komentáře

 • jerrymungojerrymungo Komentářů: 2,050
  Tak sem s nimi, dávají se sem i třeba nedopsaná dílka a neboj se, tady se chválí i kritizuje. Na to už dojelo pár spisovatelů, kteří si mysleli, že sem dají cokoliv a očekávali jen chválu. A ona nebyla, tak se na nás naštvali...
  My tady jsme v podstatě jen amatérští pisálci a je to tu fajn.
  Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
  Flaubert
 • OrHoroOrHoro Komentářů: 7
  upraveno 20. February
  Dobrý den,
  jakým způsobem Vám to můžu poslat? Přes nějaký PM?

  Ne, mě kritika nevadí. Docela se na ni těším. Jak říkám, pořád je prostor ke zlepšování.
 • OrHoroOrHoro Komentářů: 7
  Dobrý den,

  jerrymungo, asi jste na mě zapomněl s odpovědí, tak se jen připomínám.
 • DemonicDemonic Komentářů: 32
  Klidně to zveřejni tady na forum, vytvoř vlákno se svým dílem a překopíruj to ;).

  Já potřebuji taky nějakou zpětnou vazbu, takže to tak, taky časem udělám. Měl jsem hodně času na psaní, tak potom zveřejním.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.